Наша історія

 


1953 рік 5 травня
       Газета « Радянська Диканщина » надрукувала таку замітку:
«В бібліотеці для дітей»
        В селі Диканьці у травні 1953 року розпочала свою роботу районна бібліотека для дітей.
        Уже зараз тут налічується 2285 книг. Велика кількість у бібліотеці літератури для юних читачів - учнів 1-4 класів. Бібліотека одержала багато художніх книг для дітей старшого віку, також для учнів 8-10 класів. Бібліотека уже нараховує 215 юних читачів. Великою популярністю серед юних читачів користується книга Н.Забіли «Вышьем Сталина портрет».

         Перший запис до інвентарної книги Диканської районної бібліотеки для дітей – книга «Капітал» Карла Маркса.
        Так, в історії нашої бібліотеки, як в краплині води, відбивається історія нашої країни.
        Першим працівником, завідуючою дитячої бібліотеки стала Ольга Іванівна Деменська. Молода, енергійна жінка всю себе віддавала своїй улюбленій професії.
Приміщення було невеличке, кімнатка по правому крилу будинку культури. Вільний доступ до книг був закритий, біля дверей стояв бар`єр і кожну книжку на всі смаки читачів видавав бібліотекар.
        У 1955 році бібліотека для дорослих перейшла на другий поверх будинку культури, а дитячій надали їхнє приміщення (зараз там банк «Надра»). Там вже стало два відділи: для молодших читачів - працювала Ольга Іванівна Жовновата, і читачів старшого віку – Зінаїда Григорівна Полтавець. Це була строга статечна жінка, яка дивилась зверх окулярів поглядом, який бачить все.
        Портфелі стояли в темному коридорі. Діти там роздягалися і заходили з книжечками до бібліотеки. Треба було обов`язково діждатися коли з тебе випишуть книги, а потім вже вибирати інші.
        В бібліотеці відкрився читальний зал, а працювати там стала Людмила Дмитрівна Медяник з січня 1972 року по 1977 рік, коли стала централізація бібліотечної системи.
 Це період, коли дитяча бібліотека дуже багато працювала над вихованням дітей  в дусі радянського патріотизму, гордості за свою Батьківщину. Прочитані книги про В. Леніна, твори В. Леніна, книжечка Н. Крупської  «Листи до піонерів», серія «Діти-герої» окремо реєструвалися за кожен день, а дітки, що прочитали 5 книг по цих темах, отримували на формуляр червону зірочку.
        У бібліотеці широко відзначали дні народження Леніна, піонерської організації, День Конституції, День утворення СРСР.
        10 жовтня 1977 року у дитячій бібліотеці стала працювати усміхнена, привітна жінка – Тетяна Павлівна Дружко. І ось уже 35 років усе нові і нові першокласники стають її читачами.
З 3 березня 1978 року розпочалася у дитячій бібліотеці ера грандіозних проектів Олени Панасівни Скосирської. Скільки енергії, завзяття, сил і вміння віддала Олена Панасівна дитячій бібліотеці.
        Недоспані ночі народжували нові плани. І ось уже зранку кипить робота: переставляються стелажі – і ялинкою, і драбинкою, і на схід, і на південь. Все, щоб краще для дітей.
        Бібліотека переїхала у нове приміщення, де знаходиться і зараз. У читальному залі запрацював кінолекторій. Багато заходів закінчувались переглядом наукових фільмів, мультфільмів, діафільмів. У нас до цього часу є діафільми та грамплатівки, хоч техніка, за допомогою якої це можна бачити і слухати вже давно вийшла з ладу.
        У бібліотеці запрацювала вітальня Феї-Чарівниці, де читала казки фея Надія Василівна Крюченко. Розстелявся зелений коврик – це була галявина. Діти вмощувалися на ній і зачаровано слухали казку.
Запрацював у бібліотеці ляльковий театр – були виписані ляльки, вивчені ролі і ставилися п`єси «Ріпка», «Маша і ведмідь», «Теремок», «Коза-Дереза», «Золотий ключик». У бібліотеці з`явився художник. Золоті руки Ніни Іванівни Ковальчук розписали стіни бібліотеки - ожила історія книгодрукування.
         Плідно працювали в бібліотеці Антоніна Андріївна Грицай, Світлана Григорівна Кисла, Зінаїда Іванівна Костроміцька, Лариса Іванівна М`яло, Антоніна Михайлівна Давиденко, Ліана Юхимівна Мірошниченко, Галина Іванівна Золотайко, Галина Іванівна Яковенко, у відділі обслуговування дошкільнят та учнів 1-4 класів з 10 жовтня 1977 року по січень 2014 працювала Дружко Тетяна Павлівна. Вона закінчила Гадяцьке культурно-освітнє училище і знайшла своє покликання у роботі з дітьми.
       У відділі обслуговування маленьких читачів працює  Калюжна Марина Сергіївна.
А з 11 березня 1985 року на посаду старшого бібліотекаря Диканської районної бібліотеки для дітей прийшла працювати  Лариса Іванівна Воронянська.
        За цей час скільки літературних годин, бібліографічних оглядів, уроків мужності, державності, пам`яті, валеології, народознавства, годин цікавих повідомлень було підготовлено і проведено з учнями 5-9 класів.
        Щира вдячність всім творцям історії нашої бібліотеки, цим милим жінкам,  завзятим у роботі та скромним у житті, вірним слугам Королівства Книги.

Немає коментарів:

Дописати коментар