Під
шелест сторінок книг-ювілярів 2021
190 років тому у 1831 р. була написана книга, що прославила нашу Диканьку на весь світ. Це славнозвісні повісті «Вечори на хуторі біля Диканьки» Миколи Гоголя.
Панько Рудий, Вакула, Солоха, красуня Оксана, Солопій Черевик, Левко Макогоненко та безліч інших гоголівських персонажів показують українське буття, сповнене таємничих легенд, загадкових сюжетів, чарів народних свят Різдва, Івана Купала, буйства Сорочинського ярмарку.
Прочитайте цю книгу і ви зрозумієте красу
народного гумору, відчуєте чари української ночі з величним громом пісні
соловейка, побачите зелені рушники наших полів, лісів і лук, зачаруєтесь таїною народних звичаїв і обрядів та полюбите нашу
Полтавщину, як любив її великий Гоголь.
Вже 205 років діти світу читають
казку Ернста Теодора Амадея Гофмана «Лускунчик і Мишачий король».
Це теж різдвяна історія про чарівне перетворення Лускунчика в прекрасного принца, про принцесу Пірліпат, горіха Кракатука та злу пані Мишільду.
А 195 літ тому американський письменник Фенімор Купер створив книги про героїв прерій – індіанців.
Чингачгук Великий Змій та його вірний друг Натаніель Бампо, якого також називали Слідопит, Звіробій, Шкіряна Панчоха, стали прикладом відваги, чесності та мужності.
Це пригодницькі романи «Останній з могікан», «Слідопит», «Звіробій» та «Прерія» - світ вігвамів та томагавків.
До золотого фонду дитячої літератури входить казка Петра Єршова «Горбоконик», написана 165 років тому. Саме в цій казці є рецепт вічної молодості.
В бібліотеці ця книга є і в класичному перекладі відомого українського поета Максима Рильського.
Чим зайнятися хлопчакам у вільний час? Прочитати книгу Марка Твена «Пригоди Тома Сойєра» - їй вже 145 років.
Кілька вірних друзів, трохи фантазії – і нудне фарбування паркану перетвориться на веселу розвагу. А ще гра в піратів чи розбійників зроблять життя повним пригод.
Легенда світового масштабу – Шерлок Холмс став героєм творів Артура Конан Дойля (130 р.).
«Собака Баскервілів», «Пістрява стрічка» та інші оповідання – це еталон книг детективного жанру. Читачі повірили в реальність існування Холмса і донині пишуть листи на Бейкер-стріт, 221 – Б, що в Лондоні, де зараз діє музей цього літературного героя.
У Лондонському зоопарку жили ведмежа Вінні та лебедя на прізвисько Пух. Хлопчик Крістофер Робін, син письменника Алана Мілна, дуже любив до них приходити.
Якось на день народження Крістоферу подарували плюшевого ведмедика. Його він назвав Вінні Пухом. А тата ця дружба надихнула на створення чудової казки. Зараз «Вінні Пуху та всім, всім, всім…» вже 95 років.
А батьком Цибуліно 70 р. тому став італійський письменник Джанні Родарі. Він деякий час викладав у початковій школі, любив дітей і складав для них цікаві історії.
Граф Вишенька, принц Лимон, герцог Мандарин, синьйор Помідор, майстер Виноградинка, кума Динька, сімейка Цибулоне – всі вони стали героями книги «Пригоди Цибуліно» про світ, де треба захистити скривджених, щоб перемогло Добро і Справедливість.
У 1956 році німецький письменник Отфрід Пройслер вигадав своїх маленьких жахливчиків – «Привиденя» та «Водяничка». Їх незвичайні витівки цікаві дітям світу і зараз.
Книга Едуарда Успенського «Крокодил Гена та його друзі» навчає головному в житті – дружбі.
Співробітник зоопарку Крокодил Гена знайомиться з маленькою тваринкою з великими очима, великими вухами та великим і добрим серцем – Чебурашкою. Вони хотіли мати багато друзів і побудували, навіть, Будинок Дружби. Якби вони жили в сучасному світі, їм у цьому допоміг би інтернет. Але це – віртуальний світ. А в житті краще мати друга поруч з собою.
Відкриваємо нову цікаву книгу.
«В одному казковому місті жили
коротунчики, ростом з невеликий огірок…»
Місто називалося Квітковим, а
коротунчики – Гвинтик і Шпунтик, Гусля і Пілюлька, Пончик і Сиропчик,
Синьоочка, Кнопочка та інші. А найбільшим бешкетником був Незнайко.
Цю історію написав Микола Носов. «Пригоди Незнайка та його друзів» були продовжені в інших книгах – «Пригоди Незнайка в Сонячному місті» та «Незнайко на Місяці».
Швецька письменниця Астрід Ліндгрен, авторка книг про Малюка і Карлсона, Пеппі Довгупанчоху та безлічі інших, свою останню книгу «Роня, дочка розбійника» написала 40 років тому.
Головні герої – Роня і Бірк – діти ворогуючих отаманів-розбійників. Між ними зав’язується дружба, а потім спалахує почуття. На їхню долю випадають тяжкі випробування у Пралісі, де живуть, народжені фантазією письменниці, злі тролі, друди, сірі гноми та духи, що в туман заманюють людей в своє підземне царство.
А ще 40 років тому були написані найулюбленіші книги наших маленьких читачів - це «Дивовижні пригоди в Лісовій Школі» Всеволода Нестайка.
Веселі, дотепні пригоди зайчика Косі
Вуханя, їжачка Колька Колючки та їх однокласників з Лісової Школи у Казковому
Лісі на Великій Галявині Михайлика Ведмеденка, Вовчика Вовченка, козеняти Зіни
Бебешко, рисеняти Раїски Мняу та інших звіряток.
Нехай ваше дитинство проходить під
шелест прочитаних сторінок цих цікавих книг.
Немає коментарів:
Дописати коментар